Euro Piknik Długie Disco Festival vol. 2 Kryterium Bezpłatne sms-y

Euro Piknik

Już w czerwcu zapraszamy Was na Dni Miasta, które odbędą się w dniach 22 – 24 czerwca.

Długie Disco Festival vol. 2

Zapraszamy na najgorętsze wydarzenie muzyczne w naszej gminie – Długie Disco Festival vol. 2. Impreza odbędzie się 29 lipca w Długiem!

Kryterium

Kolejna edycja wspaniałej kolarskiej imprezy. Tym razem na zwycięzce czeka nagroda o wartości aż 12 000,00 zł

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie
PL EN DE
IMGW OSTRZEGA: burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 85km/h oraz grad.
Twój kontakt w ważnej sprawie - kontakt@strzelce.pl

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Strzelecka biblioteka jest najstarszą placówką kulturalną w mieście. Raczkowała już w 1945 roku, w pomieszczeniach Domu Społecznego. W czasie funkcjonowania biblioteka wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Początkowo mieścila się w dawnej "Pastorówce" przy ul. Sienkiewicza, następnie w budynku obecnej prokuratury przy ul. Gorzowskiej, a później w willi przy ul. Brzozowej. Najdłużej siedzibą biblioteki byl budynek ratusza przy ul. Rynek. Po restrukturyzacji bibliotekę przeniesiono do pomieszczeń zastępczych przy al. Wolności (budynek ZUS-u ). Po kilku latach odbyły się kolejne przenosiny: tym razem bibliotekę umieszczono w zaadaptowanych pomieszczeniach byłego hotelu przedsiębiorstwa "Asko -Świt" przy ul. Strzeleckiej 7, gdzie znajduje się obecnie.

80160862e725068c75cce0cca7851478.jpg


Biblioteka, którą od 1995 roku kieruje Kazimiera Czaja znajdowała się do 2009r. w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Po przekształceniach wyłoniły się dwie instytucje: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich oraz Strzelecki Ośrodek Kultury. Biblioteka posiada cztery filie biblioteczne :
- w Brzozie - bibliotekarz Grażyna Lewandowska
- w Bobrówku - bibliotekarz Regina Sańko
- w Ogardach - bibliotekarz Bożena Lepiato
- w Tucznie - bibliotekarz Anna Oleszczuk

 Strzelecka biblioteka wraz ze wszystkimi filiami bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Kontakt:

Biblioteka Publiczna 
 Miasta i Gminy
w Strzelcach Krajeńskich
ul. Strzelecka 7
66-500 Strzelce Krajeńskie, ul Strzelecka 7 
tel. (95) 763 28 87
e-mail:
bpsk@neostrada.pl