Bezpłatne sms-y

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie
PL EN DE
Twój kontakt w ważnej sprawie - kontakt@strzelce.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrówku

 Historia jednostki:

Jednostka OSP w Bobrówku powstała w 1946r. Jej założycielami byli Druhowie Leon Przynoga i Józef Mroziński. Od 1997r. funkcję Prezesa sprawuje Dh Stanisław Czarnuszkiewicz, wcześniej Naczelnik OSP w Bobrówku.

Władze OSP:

Zarząd:

Prezes 
       - Dh Stanisław Czarnuszkiewicz
Naczelnik
       - Dh Michał Działek
Sekretarz 
       - Dh Jerzy Koza
Skarbnik
       - Dh Bogdan Falkowski
Gospodarz
       - Dh Roman Grześków
                     

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący - Dh Czesław Walczk
Członek Komisji - Dh Ryszard Daszczyk
Członek Komisji - Dh Jacek Falkowski

 

 

 

           

Wyposażenie jednostki:

 

Wóz bojowy OSP Bobrówko

 

- samochód ciężarowy pożarniczy JELCZ 00 4M rok produkcji 1990 (beczka o pojemności 6 tys. litrów wody) przekazany z OSP Bronowice 27.09.2008r.,

OSP na wyposażeniu posiada motopompy (w tym jedna nowa) oraz PO-5 po kapitalnym remoncie, pompa pływająca NIAGARA (zakup w 2009r.), pilarki do drewna, myjkę, radiostację samochodową oraz sprzęt ochrony osobistej dla strażaków, mundury galowe. Zakupiono też nowe działko wodne do samochodu JELCZ 00 4M.

 

Charakterystyka jednostki:

  Budynek strażnicy w Bobrówku Wnętrze strażnicy

Przy OSP w Bobrówku zarejestrowana jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (Żeńska i Męska). Budynek remizy składa się z boksu garażowego oraz pomieszczenia socjalnego. W przyszłości planowana jest dobudowa magazynu na sprzęt przeciwpożarowy. Jest to druga jednostka, po OSP w Bronowicach, która posiada samochód bojowy. W celu zapewnienia gotowości przeciwpożarowej - zatrudnionych jest 2 kierowców.

Jednostka OSP w Bobrówku wielokrotnie uzyskiwała wysokie lokaty w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminy, również w rywalizacji męskich i żeńskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.