Jubileusz strzeleckiej kultury Bezpłatne sms-y Bezpłatne komunikaty Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Użytkowanie wieczyste Harmonogram wywozu odpadów Audio przewodnik

Jubileusz strzeleckiej kultury

Specjalnie dla Was, drodzy Mieszkańcy, zaplanowaliśmy aż dwa koncerty, aby każdy zainteresowany mógł przyjść, zobaczyć, świętować wspólnie z nami!

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Strzelecka biblioteka jest najstarszą placówką kulturalną w mieście. Raczkowała już w 1945 roku, w pomieszczeniach Domu Społecznego. W czasie funkcjonowania biblioteka wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Początkowo mieścila się w dawnej "Pastorówce" przy ul. Sienkiewicza, następnie w budynku obecnej prokuratury przy ul. Gorzowskiej, a później w willi przy ul. Brzozowej. Najdłużej siedzibą biblioteki byl budynek ratusza przy ul. Rynek. Po restrukturyzacji bibliotekę przeniesiono do pomieszczeń zastępczych przy al. Wolności (budynek ZUS-u ). Po kilku latach odbyły się kolejne przenosiny: tym razem bibliotekę umieszczono w zaadaptowanych pomieszczeniach byłego hotelu przedsiębiorstwa "Asko -Świt" przy ul. Strzeleckiej 7, gdzie znajduje się obecnie.

80160862e725068c75cce0cca7851478.jpg


Biblioteka, którą od 1995 roku kieruje Kazimiera Czaja znajdowała się do 2009r. w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Po przekształceniach wyłoniły się dwie instytucje: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich oraz Strzelecki Ośrodek Kultury. Biblioteka posiada cztery filie biblioteczne :
- w Brzozie - bibliotekarz Grażyna Lewandowska
- w Bobrówku - bibliotekarz Regina Sańko
- w Ogardach - bibliotekarz Bożena Lepiato
- w Tucznie - bibliotekarz Anna Oleszczuk

 Strzelecka biblioteka wraz ze wszystkimi filiami bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Kontakt:

Biblioteka Publiczna 
 Miasta i Gminy
w Strzelcach Krajeńskich
ul. Strzelecka 7
66-500 Strzelce Krajeńskie, ul Strzelecka 7 
tel. (95) 763 28 87
e-mail:
bpsk@neostrada.pl