Bezpłatne komunikaty Bezpłatne sms-y Dotacje dla kobiet Harmonogram wywozu odpadów Kursy dla seniorów Audio przewodnik Lubuska Unia Światłowodowa

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Dotacje dla kobiet

Wsparcie dla samozatrudnienia osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy - jak dostać dotację?

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich

Lubuska Unia Światłowodowa

Zadbaj, aby Twój dom został bezpłatnie podłączony do najszybszej sieci światłowodowej. Wystarczą 3 kroki: 1. Wejdź na stronę http://uniaswiatlowodowa.pl/dla_mieszkancow lub odwiedź Urząd Gminu i Punkt Informacji Turystycznej 2.
PL EN DE

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Strzelecka biblioteka jest najstarszą placówką kulturalną w mieście. Raczkowała już w 1945 roku, w pomieszczeniach Domu Społecznego. W czasie funkcjonowania biblioteka wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Początkowo mieścila się w dawnej "Pastorówce" przy ul. Sienkiewicza, następnie w budynku obecnej prokuratury przy ul. Gorzowskiej, a później w willi przy ul. Brzozowej. Najdłużej siedzibą biblioteki byl budynek ratusza przy ul. Rynek. Po restrukturyzacji bibliotekę przeniesiono do pomieszczeń zastępczych przy al. Wolności (budynek ZUS-u ). Po kilku latach odbyły się kolejne przenosiny: tym razem bibliotekę umieszczono w zaadaptowanych pomieszczeniach byłego hotelu przedsiębiorstwa "Asko -Świt" przy ul. Strzeleckiej 7, gdzie znajduje się obecnie.

80160862e725068c75cce0cca7851478.jpg


Biblioteka, którą od 1995 roku kieruje Kazimiera Czaja znajdowała się do 2009r. w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Po przekształceniach wyłoniły się dwie instytucje: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich oraz Strzelecki Ośrodek Kultury. Biblioteka posiada cztery filie biblioteczne :
- w Brzozie - bibliotekarz Grażyna Lewandowska
- w Bobrówku - bibliotekarz Regina Sańko
- w Ogardach - bibliotekarz Bożena Lepiato
- w Tucznie - bibliotekarz Anna Oleszczuk

 Strzelecka biblioteka wraz ze wszystkimi filiami bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Kontakt:

Biblioteka Publiczna 
 Miasta i Gminy
w Strzelcach Krajeńskich
ul. Strzelecka 7
66-500 Strzelce Krajeńskie, ul Strzelecka 7 
tel. (95) 763 28 87
e-mail:
bpsk@neostrada.pl