Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Stowarzyszenia sportowe

 

Nazwa: Ludowy Klub Sportowy " POM" Strzelce 2386dc6bbc87a83be01e2e1b16c41fe3.jpg

Adres: ul. Wodociągowa 1, 66-500 Strzelce Kraj.

www: www.pom.net.pl

Tel.: (95) 763 98 00

 


Władze: Prezes Marek Halasz, Wiceprezes Dariusz Maksymowicz, Wiceprezes Mariusz Ryś


Trener: Piotr Ignaczak

Historia:

Klub został założony w 1968 roku. Prowadzi sekcje kolarstwa szosowego, przełajowego i górskiego. Zalicza się do czołówki polskich klubów kolarskich, zawodnicy odnoszą sukcesy zwłaszcza w kolarstwie szosowym i przełajowym. Wychowankowie klubu wielokrotnie sięgali po medale Mistrzostw Polski, zajmowali pierwsze miejsca w Pucharze Europy oraz challeng'u PZKoL, mają w swym dorobku także brązowy i srebrny medal Mistrzostw Świata. Zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi zauważani są także jako organizatorzy wielu imprez i zawodów kolarskich. Każdego roku klub jest organizatorem i współorganizatorem wielu zawodów kolarskich o ogólnopolskim zasięgu i randze. Mistrzostwa Polski Juniorów, Puchar Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, cykliczne ogólnopolskie wyścigi zaliczane do punktacji PZKoL, to tylko niektóre z nich. LKS „POM" przykłada dużą uwagę do szkolenia młodzieży i szukania talentów, w tym celu prowadzona jest kolarska Gminna Liga Szkolna. Na co dzień, pod opieką trenerów,  w klubie szkoli się ok. 35-40 zawodników w czterech grupach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Wyróżniający się kolarze ostatnich lat:

 • Damian Sławek – medalista Mistrzostw Polski na torze i na szosie.
 • Michał Paluta – multimedalista Mistrzostw Polski na szosie, przełaju i w MTB 
  (pierwszy wychowanek LKS POM, który doszedł do poziomu World Tour).
 • Kacper Szabunia – Mistrz Polski juniorów młodszych w kolarstwie przełajowym.
 • Filip Szałek i Emilia Kuchta brązowi medaliści Mistrzostw Polski na szosie w kat. junior młodszy.

 

 

 

 

Nazwa: Klub Olimpijczyka „Grot"

Adres: ul. Słowackiego 14, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 27 67

 

Foto: Karina Jankowska

Władze: Prezes Jan Sagan

Historia: Klub propaguje idee olimpijskie wsród mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie. Jest organizatorem wielu olimpiad i konkursów. Prowadzi cykl spotkań uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z olimpijczykami.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • organizacja obchodów Dnia Olimpijczyka, pielęgnowanie ceremoniału olimpijskiego.

 

 

Nazwa: Młodzieżowy Klub Żeglarski „Szkwał"

Adres: ul. Katedralna 3B/30

Tel.: 0603376586

 

47b46f13d7b31fee901018d85023b920.JPG

Władze: Komandor Klubu Krzysztof Kupczyk

Historia: Klub został założony w 2001r. i od początku działalności jest związany z terenem przystani jachtowej w Długiem nad jeziorem Lipie. Jest to miejsce wielu cyklicznych imprez, szkoleń i spotkań sympatyków żeglarstwa organizowanych przez MKŻ„Szkwał'. Klub organizuje szkolenia żeglarskie. Corocznie odbywają się: „Regaty o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich", „Regaty o Złoty Dzwon Jeziora Lipie", „Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Lipie". W ostatnich latach klub nawiązał współpracę z ośrodkiem kolonijnym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna na Długiem. W ramach tej kooperacji młodzież ma możliwość poznawania tajników żeglarstwa i korzystania z przystani.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • organizacja regat,
 • szkolenia.

 

 

Nazwa: Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej

Adres: ul. Wojska Polskiego 7, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 2439

 

097e406e8566e304c347b96585a04bee.JPG

Władze: Prezes Kazimierz Partyka

Historia: Stowarzyszenie zostało powołane w 2008r. Tworzą je głównie pasjonaci gry królewskiej. Początków należy szukać w 1990r. w sekcji szachowej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Strzelcach Krajeńskich Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej należy do Polskiego Związku Szachowego. Jego podopieczni startują w zawodach szachowych rangi wojewódzkiej i krajowej oraz w rozgrywkach ligowych juniorów i seniorów. Szachiści prowadzą cotygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w Strzeleckim Ośrodku Kultury, na które uczęszcza ponad 20 osób.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • w okresie działania sekcji: medale Półfinałów Mistrzostw Polski oraz udział w Finałach Mistrzostw Polski,
 • 3 miejsce w kat. dziewcząt do lat 10, Otwarty Turniej Wojewódzki Juniorów, Zbąszyń 2009

 

 

Nazwa: Strzelecki Klub Tenisowy

Adres: ul. ks. J. Popiełuszki 21, 66-500 Strzelce Krajeńskie

 

Władze: Prezes Sebastian Gzyl

Historia: Sekcja tenisa ziemnego, w ramach Klubu Sportów Walki, istnieje w Strzelcach Krajeńskich od 2002r. Początki sekcji to treningi na asfaltowym korcie, który dzięki staraniom członków został zamieniony na kort o nawierzchni ziemnej (mączka ceglana). Grono sympatyków tenisa ziemnego rozrosło się z upływem czasu. Zawodnicy klubu osiągają sukcesy w rozgrywkach regionalnych i wojewódzkich.

Ważniejsze osiągnięcia:

 

 

Nazwa: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start"

Adres: ul. Myśliborska 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski, korespondencyjny: ul. Podmiejska 17b

Tel.: (95) 720 06 79

 

db43718d115d953a23190c3ecdde21aa.JPG

Władze: Prezes- Jerzy Jankowski

Historia: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start" powstał w 1976 roku. Głównym hasłem Związku jest „sport  jako jeden z czynników rehabilitacji" oraz ingerencji środowiska ludzi niepełnosprawnych z ludźmi pełnosprawnymi. Celem jest organizowanie i rozwijanie powszechnej kultury fizycznej i sportu, jak również utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i osiągnięcie coraz wyższych wyników sportowych na arenie krajowej i zagranicznej. Pierwszym animatorem tej działalności na terenie województwa był mgr Ryszard Sawicki. Obecnie Związek posiada dziewięć sekcji sportowych: lekkoatletyczną, łuczniczą, strzelecką, szachową, pływacką, tenisa stołowego, podnoszenia ciężarów, ogólnorozwojową i turystyczną. GZSN „Start" posiada duże doświadczenie w organizowaniu imprez krajowych i międzynarodowych. Obecnie Związek zrzesza ponad 240 członków, a 14 zawodników objetych jest przygotowaniami do Igrzysk olimpijskich w Londynie. W GZSN trenują sportowcy ze Strzelec Krajeńskich: Andrzej Drelich oraz Daniel Woźniak.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • Andrzej Drelich - 1998/1999 Finały Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy,
 • Daniel Woźniak - 2000 Sydney, 2004 Ateny, 2008 Pekin - starty w Igrzyskach Paraolimpijskich ( biegi, srebrny medal w Sydney na 400m), multimedalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy,

 

 

 

Nazwa: Strzelecki Klub Rowerowy „Strzelec"

Adres: ul. Sportowa 1, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 12 79

 

949383d967482d2f6449a7ad0aa61c10.JPG

Władze: Prezes Roman Gajowczyk

Historia: Klub powstał w 2006r. i jest stowarzyszeniem skupiającym miłośników turystyki rowerowej. Klub zrzesza ponad dwudziestu pasjonatów dwóch kółek, którzy raz w tygodniu, niezależnie od pogody organizują wyprawy rowerowe, nie tylko po ścieżkach rowerowych wokół Strzelec Krajeńskich. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie zdrowego stylu życia, promocja turystyki rowerowej i szlaków rowerowych, promowanie miasta i gminy Strzelce Krajeńskie.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • 2007r. organizacja rajdu rowerowego po gminie Strzelce Krajeńskie.
 • 2008r. organizacja rajdu rowerowego: „Powiatowe spotkanie integracyjne miłośników jednośladów". Nawiązanie współpracy z Klubem Rowerowym „Jednoślad" z Drezdenka.
 • 2008r. udział w dwudniowym rajdzie rowerowym: „Powiatowym szlakiem olimpijskim" z okazji 100 rocznicy urodzin Józefa Noji.