Tarcza Antykryzysowa Wesołych Świąt Ograniczenia w pracy urzędu Odpady - harmonogram Nowe ograniczenia Koronawirus Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wesołych Świąt

Wszystkim Państwu życzymy przede wszystkim zdrowia oraz tego, by w naszym sercu nigdy nie zabrakło radości i pogody ducha. Razem przetrwamy ten trudny czas. Spokojnych chwil w gronie najbliższej rodziny.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Odpady - harmonogram

Harmonogram wywozu odpadów na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie od 1 do 30 kwietnia 2020

Nowe ograniczenia

Wszystkie inne działania poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer - odłóżmy na później - mówi premier.

Koronawirus

Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach. Czytaj więcej na stronie www.gov.pl

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE
Zawieszone zajęciach w szkołach, przedszkolach i żłobkacch oraz organizacja imprez artystycznych i rozrywkowych.

Stowarzyszenia sportowe

 

Nazwa: Ludowy Klub Sportowy " POM" Strzelce 2386dc6bbc87a83be01e2e1b16c41fe3.jpg

Adres: ul. Wodociągowa 1, 66-500 Strzelce Kraj.

www: www.pom.net.pl

Tel.: (95) 763 98 00

 


Władze: Prezes Marek Halasz, Wiceprezes Dariusz Maksymowicz, Wiceprezes Mariusz Ryś


Trener: Piotr Ignaczak

Historia:

Klub został założony w 1968 roku. Prowadzi sekcje kolarstwa szosowego, przełajowego i górskiego. Zalicza się do czołówki polskich klubów kolarskich, zawodnicy odnoszą sukcesy zwłaszcza w kolarstwie szosowym i przełajowym. Wychowankowie klubu wielokrotnie sięgali po medale Mistrzostw Polski, zajmowali pierwsze miejsca w Pucharze Europy oraz challeng'u PZKoL, mają w swym dorobku także brązowy i srebrny medal Mistrzostw Świata. Zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi zauważani są także jako organizatorzy wielu imprez i zawodów kolarskich. Każdego roku klub jest organizatorem i współorganizatorem wielu zawodów kolarskich o ogólnopolskim zasięgu i randze. Mistrzostwa Polski Juniorów, Puchar Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, cykliczne ogólnopolskie wyścigi zaliczane do punktacji PZKoL, to tylko niektóre z nich. LKS „POM" przykłada dużą uwagę do szkolenia młodzieży i szukania talentów, w tym celu prowadzona jest kolarska Gminna Liga Szkolna. Na co dzień, pod opieką trenerów,  w klubie szkoli się ok. 35-40 zawodników w czterech grupach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Wyróżniający się kolarze ostatnich lat:

 • Damian Sławek – medalista Mistrzostw Polski na torze i na szosie.
 • Michał Paluta – multimedalista Mistrzostw Polski na szosie, przełaju i w MTB 
  (pierwszy wychowanek LKS POM, który doszedł do poziomu World Tour).
 • Kacper Szabunia – Mistrz Polski juniorów młodszych w kolarstwie przełajowym.
 • Filip Szałek i Emilia Kuchta brązowi medaliści Mistrzostw Polski na szosie w kat. junior młodszy.

 

 

 

 

Nazwa: Klub Olimpijczyka „Grot"

Adres: ul. Słowackiego 14, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 27 67

 

Foto: Karina Jankowska

Władze: Prezes Jan Sagan

Historia: Klub propaguje idee olimpijskie wsród mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie. Jest organizatorem wielu olimpiad i konkursów. Prowadzi cykl spotkań uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z olimpijczykami.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • organizacja obchodów Dnia Olimpijczyka, pielęgnowanie ceremoniału olimpijskiego.

 

 

Nazwa: Młodzieżowy Klub Żeglarski „Szkwał"

Adres: ul. Katedralna 3B/30

Tel.: 0603376586

 

47b46f13d7b31fee901018d85023b920.JPG

Władze: Komandor Klubu Krzysztof Kupczyk

Historia: Klub został założony w 2001r. i od początku działalności jest związany z terenem przystani jachtowej w Długiem nad jeziorem Lipie. Jest to miejsce wielu cyklicznych imprez, szkoleń i spotkań sympatyków żeglarstwa organizowanych przez MKŻ„Szkwał'. Klub organizuje szkolenia żeglarskie. Corocznie odbywają się: „Regaty o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich", „Regaty o Złoty Dzwon Jeziora Lipie", „Regaty o Błękitną wstęgę Jeziora Lipie". W ostatnich latach klub nawiązał współpracę z ośrodkiem kolonijnym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna na Długiem. W ramach tej kooperacji młodzież ma możliwość poznawania tajników żeglarstwa i korzystania z przystani.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • organizacja regat,
 • szkolenia.

 

 

Nazwa: Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej

Adres: ul. Wojska Polskiego 7, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 2439

 

097e406e8566e304c347b96585a04bee.JPG

Władze: Prezes Kazimierz Partyka

Historia: Stowarzyszenie zostało powołane w 2008r. Tworzą je głównie pasjonaci gry królewskiej. Początków należy szukać w 1990r. w sekcji szachowej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Strzelcach Krajeńskich Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej należy do Polskiego Związku Szachowego. Jego podopieczni startują w zawodach szachowych rangi wojewódzkiej i krajowej oraz w rozgrywkach ligowych juniorów i seniorów. Szachiści prowadzą cotygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w Strzeleckim Ośrodku Kultury, na które uczęszcza ponad 20 osób.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • w okresie działania sekcji: medale Półfinałów Mistrzostw Polski oraz udział w Finałach Mistrzostw Polski,
 • 3 miejsce w kat. dziewcząt do lat 10, Otwarty Turniej Wojewódzki Juniorów, Zbąszyń 2009

 

 

Nazwa: Strzelecki Klub Tenisowy

Adres: ul. ks. J. Popiełuszki 21, 66-500 Strzelce Krajeńskie

 

Władze: Prezes Sebastian Gzyl

Historia: Sekcja tenisa ziemnego, w ramach Klubu Sportów Walki, istnieje w Strzelcach Krajeńskich od 2002r. Początki sekcji to treningi na asfaltowym korcie, który dzięki staraniom członków został zamieniony na kort o nawierzchni ziemnej (mączka ceglana). Grono sympatyków tenisa ziemnego rozrosło się z upływem czasu. Zawodnicy klubu osiągają sukcesy w rozgrywkach regionalnych i wojewódzkich.

Ważniejsze osiągnięcia:

 

 

Nazwa: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start"

Adres: ul. Myśliborska 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski, korespondencyjny: ul. Podmiejska 17b

Tel.: (95) 720 06 79

 

db43718d115d953a23190c3ecdde21aa.JPG

Władze: Prezes- Jerzy Jankowski

Historia: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start" powstał w 1976 roku. Głównym hasłem Związku jest „sport  jako jeden z czynników rehabilitacji" oraz ingerencji środowiska ludzi niepełnosprawnych z ludźmi pełnosprawnymi. Celem jest organizowanie i rozwijanie powszechnej kultury fizycznej i sportu, jak również utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i osiągnięcie coraz wyższych wyników sportowych na arenie krajowej i zagranicznej. Pierwszym animatorem tej działalności na terenie województwa był mgr Ryszard Sawicki. Obecnie Związek posiada dziewięć sekcji sportowych: lekkoatletyczną, łuczniczą, strzelecką, szachową, pływacką, tenisa stołowego, podnoszenia ciężarów, ogólnorozwojową i turystyczną. GZSN „Start" posiada duże doświadczenie w organizowaniu imprez krajowych i międzynarodowych. Obecnie Związek zrzesza ponad 240 członków, a 14 zawodników objetych jest przygotowaniami do Igrzysk olimpijskich w Londynie. W GZSN trenują sportowcy ze Strzelec Krajeńskich: Andrzej Drelich oraz Daniel Woźniak.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • Andrzej Drelich - 1998/1999 Finały Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy,
 • Daniel Woźniak - 2000 Sydney, 2004 Ateny, 2008 Pekin - starty w Igrzyskach Paraolimpijskich ( biegi, srebrny medal w Sydney na 400m), multimedalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy,

 

 

 

Nazwa: Strzelecki Klub Rowerowy „Strzelec"

Adres: ul. Sportowa 1, 66-500 Strzelce Krajeńskie

Tel.: (95) 763 12 79

 

949383d967482d2f6449a7ad0aa61c10.JPG

Władze: Prezes Roman Gajowczyk

Historia: Klub powstał w 2006r. i jest stowarzyszeniem skupiającym miłośników turystyki rowerowej. Klub zrzesza ponad dwudziestu pasjonatów dwóch kółek, którzy raz w tygodniu, niezależnie od pogody organizują wyprawy rowerowe, nie tylko po ścieżkach rowerowych wokół Strzelec Krajeńskich. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie zdrowego stylu życia, promocja turystyki rowerowej i szlaków rowerowych, promowanie miasta i gminy Strzelce Krajeńskie.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • 2007r. organizacja rajdu rowerowego po gminie Strzelce Krajeńskie.
 • 2008r. organizacja rajdu rowerowego: „Powiatowe spotkanie integracyjne miłośników jednośladów". Nawiązanie współpracy z Klubem Rowerowym „Jednoślad" z Drezdenka.
 • 2008r. udział w dwudniowym rajdzie rowerowym: „Powiatowym szlakiem olimpijskim" z okazji 100 rocznicy urodzin Józefa Noji.