Stop pożarom traw Użytkowanie wieczyste Bezpłatne sms-y Bezpłatne komunikaty Harmonogram wywozu odpadów Kursy dla seniorów Audio przewodnik Lubuska Unia Światłowodowa

Stop pożarom traw

W Polsce w 2018 roku odnotowano 149 434 pożarów, wśród których 48 767 (33% wszystkich pożarów w Polsce) to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich

Lubuska Unia Światłowodowa

Zadbaj, aby Twój dom został bezpłatnie podłączony do najszybszej sieci światłowodowej. Wystarczą 3 kroki: 1. Wejdź na stronę http://uniaswiatlowodowa.pl/dla_mieszkancow lub odwiedź Urząd Gminu i Punkt Informacji Turystycznej 2.
PL EN DE
UWAGA: Silne porywy wiatru - więcej na stronach IMGiW

Historia współpracy od 2015 roku

W dniach 8-10 marca  przedstawiciele Strzelec uczestniczyli w oficjalnych spotkaniach z partnerami w Jammerbugt. Celem wizyty były rozmowy dotyczące kontynuacji współpracy, jej kierunków i działań na najbliższy okres.  Jednym z ważniejszych elementów wizyty była wymiana doświadczeń i rozmowy na temat współpracy gmin z przedsiębiorcami. Poruszano tematy bezpośredniej współpracy samorządu z przedsiębiorcami, formy pomocy lokalnych władz dla firm, metody zachęcania do inwestowania i rozwoju firm na terenie Jammerbugt. W czasie wizyty burmistrz Mateusz Feder, burmistrz Mogens Gade i dyrektor Henrik Hartmann podpisali deklarację kontynuacji współpracy obu gmin.

27-29 marca Podczas roboczej wizyty w Strzelcach Vera i Lars Holt omawiali temat wizyty seniorów   z Niemiec planowanej na  pierwszą dekadę sierpnia. 
Uzgadniano ramowy program i założenia dotyczące pobytu w naszej gminie. 

Rok 2016

12-19 czerwca- JARMARK STRZELECKI-Jubileusz 730 lecia Miasta. Z tej okazji gościliśmy w Strzelcach oficjalne delegacje z gmin partnerskich z Tornesch i Jammerbugt. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele Seniorów z Angermünde oraz Związku Przesiedlonych z Fürstenwalde. Ponadto – liczna grupa wędkarzy z Tornesch poznawała naszą gminę i możliwości wędkowania a zespół akordeonistów z Tornesch dał wspaniały koncert dla  zgromadzonej przed sceną publiczności. Z okazji tego święta nie mogło zabraknąć także Karla-Heinza Klakowa- dawnego mieszkańca Powiatu Friedberg. 

Rok 2017

24-28 maja dwie drużyny piłkarskie MKS „ŁUCZNIK” uczestniczyły w turnieju NORHALNE CUP w Gminie Jammerbugt. Członkami delegacji byli także przedstawiciele urzędu z zastępcą burmistrza-Mateuszem Karkoszką na czele.Oprócz udziału w turnieju mieliśmy możliwość poznania zasad funkcjonowania  i finansowania sportu w Jammerbugt, szczegółów organizacji turnieju oraz zasad prowadzenia i działalności obiektów sportowych i klubów sportowych na terenie tej duńskiej gminy.