Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy od 2015 roku

W dniach 8-10 marca  przedstawiciele Strzelec uczestniczyli w oficjalnych spotkaniach z partnerami w Jammerbugt. Celem wizyty były rozmowy dotyczące kontynuacji współpracy, jej kierunków i działań na najbliższy okres.  Jednym z ważniejszych elementów wizyty była wymiana doświadczeń i rozmowy na temat współpracy gmin z przedsiębiorcami. Poruszano tematy bezpośredniej współpracy samorządu z przedsiębiorcami, formy pomocy lokalnych władz dla firm, metody zachęcania do inwestowania i rozwoju firm na terenie Jammerbugt. W czasie wizyty burmistrz Mateusz Feder, burmistrz Mogens Gade i dyrektor Henrik Hartmann podpisali deklarację kontynuacji współpracy obu gmin.

27-29 marca Podczas roboczej wizyty w Strzelcach Vera i Lars Holt omawiali temat wizyty seniorów   z Niemiec planowanej na  pierwszą dekadę sierpnia. 
Uzgadniano ramowy program i założenia dotyczące pobytu w naszej gminie. 

Rok 2016

12-19 czerwca- JARMARK STRZELECKI-Jubileusz 730 lecia Miasta. Z tej okazji gościliśmy w Strzelcach oficjalne delegacje z gmin partnerskich z Tornesch i Jammerbugt. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele Seniorów z Angermünde oraz Związku Przesiedlonych z Fürstenwalde. Ponadto – liczna grupa wędkarzy z Tornesch poznawała naszą gminę i możliwości wędkowania a zespół akordeonistów z Tornesch dał wspaniały koncert dla  zgromadzonej przed sceną publiczności. Z okazji tego święta nie mogło zabraknąć także Karla-Heinza Klakowa- dawnego mieszkańca Powiatu Friedberg. 

Rok 2017

24-28 maja dwie drużyny piłkarskie MKS „ŁUCZNIK” uczestniczyły w turnieju NORHALNE CUP w Gminie Jammerbugt. Członkami delegacji byli także przedstawiciele urzędu z zastępcą burmistrza-Mateuszem Karkoszką na czele.Oprócz udziału w turnieju mieliśmy możliwość poznania zasad funkcjonowania  i finansowania sportu w Jammerbugt, szczegółów organizacji turnieju oraz zasad prowadzenia i działalności obiektów sportowych i klubów sportowych na terenie tej duńskiej gminy.