wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

Gmina zachęca rolników do wzięcia udziału w spisie

Skrócony czas na wypełnienie formularza spisowego.

Rolnicy na wypełnienie formularza mają już czas tylko do końca listopada.

Źródło: https://stat.gov.pl/ Przekierowuje do źródła obrazka https://stat.gov.pl/ Link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki

Z początkiem października na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie pracę rozpoczął gminny rachmistrz spisowy. Telefonicznie kontaktuje się z rolnikami, którzy dotychczas nie spisali się samodzielnie w ramach Powszechnego Spisu Rolnego (nr tel. rachmistrza 571 500 322).  

Od 1 września br. prowadzony jest powszechny spis rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 roku . Jest to badanie realizowane co dziesięć lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne.

Na terenie gminy Strzelce Krajeńskie do spisania jest 378 gospodarstw. Do tej pory spisało się 307 gospodarstw (stan wg raportu z dnia 09.11.2020r). Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. Zachęcamy  więc, aby spisać się już dziś i nie odkładać spisu na ostatni moment.   

Obowiązek spisowy można spełnić samodzielnie przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego spisrolny.gov.pl lub przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.  

Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, w Urzędzie Gminy Strzelce Krajeńskie utworzono stanowisko wyposażone w komputer, gdzie można dokonać samospisu.

 informuje Gminne Biuro Spisowe w Strzelcach Krajeńskich. 

Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, kontaktować się będzie gminny rachmistrz spisowy, który dysponuje nr telefonu 571 500 322.

W Gminie Strzelce Krajeńskie jest jeden rachmistrz, który swoją pracę rozpoczął 1 października 2020 roku. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną spis realizowany jest przez rachmistrza gminnego głównie metodą wywiadu telefonicznego. Jeżeli rolnik wyrazi zgodę możliwy jest również wywiad bezpośredni. Rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Gminny Komisarz Spisowy Burmistrz – Mateusz Feder – zachęca do kontaktu z rachmistrzem spisowym z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie.

Szczegółowe informacje na temat powszechnego spisu rolnego można uzyskać kontaktując się z Gminnym Biurem Spisowy w Strzelcach Krajeńskich tel. 95 76 36 336, 95 76 36 334 w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek-piątek 7.30-15.30.

Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

Od 9 listopada br. wprowadzono ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu – skrócono czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.

Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada 2020 roku.

Źródło: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/skrocony-czas-na-wypelnienie-samospisu-od-pierwszego-logowania

Red. Patryk Bagiński