Burmistrz

Mateusz Feder

Mateusz Feder burmistrz Strzelec Krajeńskich


telefon:  95 763 63 06
adres e-mail: burmistrz@strzelce.pl
pokój nr 18 (I piętro)

           
Absolwent politologii (specjalizacja: administracja samorządowa i marketing polityczny) i socjologii (specjalizacja: socjologia ogólna) na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp. Jest absolwentem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum w Strzelcach Kraj. Rodowity strzelczanin (ur. 1987 r.).  Były dziennikarz. W liceum rozpoczął współpracę z „Gazetą Lubuską”, największym dziennikiem regionalnym w województwie. Współpracował też z tygodnikiem „Ziemia Gorzowska”. Był prezesem Koła Naukowego Politologów „Pro Res Publica”. Współorganizował  konferencje naukowe oraz spotkania dotyczące tematyki samorządowej. 22 lipca 2012 r. w wyborach uzupełniających został radnym Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich. 1 września 2013 roku podjął pracę jako asystent rodziny w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich. Zapoczątkował w gminie świąteczny projekt pomocy dla najuboższych rodzin „Szlachetna Paczka”. 30 XI 2014  roku został wybrany na burmistrza Strzelec Krajeńskich i po złożeniu ślubowanie i rozpoczął pełnienie urzędu (8 XII 2014 r.).


Poza urzędem Mateusz Feder najchętniej wolne chwile spędza na działce, wycieczkach rowerowych lubi także czytać książki o tematyce społecznej i politycznej oraz poezję. 

Jak spotkać się z burmistrzem lub zastępcą burmistrza?


Burmistrz przyjmuje interesantów w każdą środę od 7:30 do 15:30 (oraz po wcześniejszym umówieniu od 15.30 do 17.00), a w miarę możliwości od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Aby sprawdzić czy spotkanie z burmistrzem w danym dniu będzie możliwe, należy zadzwonić pod numer 95 763 63 01 lub napisać wiadomość na skrzynkę burmistrz@strzelce.pl