Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Długiego

Wędkarze

W zawodach, które odbyły się 15 listopada nad jeziorem Lipie, wzięło udział 78 drużyn z całej Polski.

Szczupak o długości 101 cm.

Od wczesnych godzin rannych, na łódkach trwała rywalizacja o nagrody, których pula wynosiła blisko 45 tysięcy złotych. Wśród rywalizujących wędkarzy, obecny był również Marcin Romańczuk – spinningowy Mistrz Świata.

Już chwilę po rozpoczęciu, zgłoszono pierwszy duży okaz. Artur Świątkiewicz z Czerwieńska wyciągnął szczupaka o długości 101 cm. Jednak regulamin zawodów w Długiem, lepiej punktował okonie, których uczestnicy uzbierali na swoich kontach naprawdę sporo.

Długie dzisiaj gościło śmietankę świata wędkarskiego. Trzeba tę imprezę wpisać na stałe w kalendarz wydarzeń Gminy Strzelce Krajeńskie.

– podsumowywał główny organizator Jakub Drelich.

Zwycięzcami turnieju zostali Grzegorz Piłka i Maciej Hurka, którzy specjalizują się w łowieniu tych ryb. Wędkarze bardzo dobrze ocenili warunki i rybostan jeziora Lipie. Chwalili również organizację.

Jesteście tu z różnych stron Polski. Mam nadzieję, że wielu z Was, obecnych tu po raz pierwszy, wróci tu na wakacyjny wypoczynek.

– powiedział obecny podczas wręczenia nagród burmistrz Mateusz Feder.

Organizatorami tegorocznej edycji Otwartych Zawodów Spinningowych o Puchar Długiego byli firma Hydrokan Plus Drezdenko oraz Gmina Strzelce Krajeńskie.

Red. Patryk Bagiński