Rozbudowa sieci internetowej

Nowe adresy w całej gminie, wkrótce z szybkim internetem światłowodowym.

Planowane do przyłączenia adresy możecie samodzielnie sprawdzić na mapie dostępnej tutaj https://tiny.pl/dwqjp (czytaj legendę po lewej).

Za pomocą strony możecie też zgłosić swój adres do przyłączenia.

Poniżej oficjalna informacja w tej sprawie.

Realizując założenia Europejskiej Agendy Cyfrowej, Polska przyjęła Narodowy Plan Szerokopasmowy, którego celem jest m.in. zapewnienie ultraszybkiego dostępu do internetu ,wszystkim gospodarstwom domowym w kraju.

Jednym z instrumentów w realizacji tego celu jest wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury szerokopasmowej na obszarach ,,białych plam’’ udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa , Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie Strzelecko-Drezdenecki Orange Światłowód, obszar nr. 5.08.06.00 w którym znajduje się Gmina Strzelce Krajeńskie.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obszarach-bialych-plam-1-nabor-uruchomiony.

Na stronie znajduje się również Lista punktów adresowych wskazanych do objęcia zasięgiem sieci.

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.

Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026r.

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć także na stronie internetowej https://internet.gov.pl.

Red. Patryk Bagiński