wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

Uczestnicy konkursu

Autor zdjęcia: Bartosz Prociuk

W Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Eliminacje zorganizowane zostały przez Zarząd oddziału miejsko-gminnego Związku OSP RP w Strzelcach Krajeńskich oraz Gminę Strzelce Krajeńskie, przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

W eliminacjach udział wzięło 34 uczestników w trzech grupach wiekowych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych miejscowości znajdujących się na terenie Gminy (Strzelce Krajeńskie, Ogardy, Bobrówko).

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc, w każdej z grup, zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 3 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom Turnieju. Podziękowania składamy także firmie KM Okna Krzysztof Ossowski za pomoc w ufundowaniu nagród oraz druhnom i druhom z jednostki OSP Buszów, którzy przygotowali dla uczestników wspaniały pokaz sprzętu pożarniczego i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Laureaci:

Grupa I – szkoły podstawowe, klasy I-IV

1. Amelia Augustyniak – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

2. Julia Jankowska – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

3. Maciej Jóźwiak – Szkoła Podstawowa w Ogardach

4. Antoni Poniedziałek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich

5. Konrad Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

Grupa II – szkoły podstawowe, klasy V-VIII

1. Rafał Żytkowiak – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

2. Franciszek Nowakowski – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

3. Lena Krzyżan – Szkoła Podstawowa w Ogardach

4. Jan Sosiński – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku

5. Alicja Wawszczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich

Grupa III – szkoły ponadpodstawowe

1. Bartłomiej Bacieczko – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich

2. Mateusz Ruszkowski – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich

3. Michał Plak – Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich

4. Patrycja Pawłów – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich

5. Oktawia Ślusakowicz – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich

Red. Bartosz Prociuk