wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

StrzelceGO 17.12.2021

Miniaturka cyklu

Mobilne wiadomości z gminy Strzelce.

? Budżet Strzelec Krajeńskich przyjęty przez radnych. W przyszłym roku zaplanowano dochody na 85,3 mln zł, a wydatki na 94,4 mln zł.

Szykują się rekordowe wydatki na inwestycje. Gmina chce wydać na nie 21 mln zł. Najbardziej kosztowna znów będzie modernizacja oczyszczalni ścieków. To wydatek ponad 5 mln zł. Przebudowa plaży w Długiem kosztować będzie 4,5 mln zł. Jeśli uda się zdobyć dotacje, za 4 mln ma być wykonana rewitalizacja miasta. W planach są też remonty dróg w Gardzku, Buszowie, Ogardach, a także ul. Południowa. Za ponad 1,5 mln zł wykonane zostaną inwestycje w szkołach i przedszkolach.

? W najbliższą niedzielę spotykamy się na Wigilii Miejskiej. Niespodzianek będzie tak dużo, jak lampek na choince.

W najbliższą niedzielę spotykamy się na Wigilii Miejskiej. Niespodzianek będzie tak dużo, jak lampek na choince. Na Rynku  pojawią się wystawcy ze świątecznymi dekoracjami, lokalnymi smakołykami i zimowo-bożonarodzeniowymi upominkami. Impreza będzie połączona ze spotkaniem wigilijnym. Nie zabraknie występów lokalnych grup artystycznych. Wspólnie wykonamy też strzelecką pastorałkę, którą skomponował Łukasz Kupczyński. Swoją premierę będą miały skrzynki ze strzeleckim legendami czytanymi przez Krystynę Czubównę. Zapraszamy w niedzielę 19 grudnia w godzinach od 10:00 do 18:00.

Zobacz wiadomości w formie wideo.

Red. Patryk Bagiński