wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

Strzeleckie stowarzyszenia w nowej siedzibie

Sala fitness

12 lipca 2021 roku miasto oficjalnie otworzyło Centrum Aktywności Społecznej zlokalizowane w budynku dawnej szkoły przy ul. Zachodniej 11. Wnętrze zostało wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób w różnych grupach wiekowych i o różnej sprawności.

W budynku oprócz pokojów z siedzibami stowarzyszeń znalazły się  w pełni wyposażona sala do ćwiczeń, sala konferencyjna, pomieszczenia administracji, kuchnia i toalety. Adaptacja budynku kosztowała blisko milion złotych. Ponad połowa tej kwoty to dotacja UE.

– Takie placówki powinny być przykładem dla innych gmin, do czego namawiam – mówił podczas otwarcia wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki.

W Centrum Aktywności Społecznej organizowane będą m.in. spotkania z medykami, prawnikami i szkolenia komputerowe. Przewidziane są też wyjazdy do teatru, kina i filharmonii.

– Od dziś właśnie tu bije naszych stowarzyszeń, grup i organizacji. Zachodnia 11 – to miejsce dla każdego z nas. Dziękuję Wszystkim, którzy w ten projekt włożyli też swoje serca – pisze na Facebooku burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder.

Red. Patryk Bagiński