wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

Rekrutacja do przedszkoli

Obrazek dekoracyjny

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych – przyjdź na spotkanie informacyjne.

Mimo że rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Strzelce Krajeńskie rozpocznie się 1 marca, a rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych 1 kwietnia, już dziś przedstawiamy Wam kilka ważnych informacji.

2 września planowane jest rozpoczęcie działalności przez nowe przedszkole – Przedszkole nr 4 ABC w Strzelcach Krajeńskich.

🔹Właścicielem przedszkola będą osoby fizyczne, ale będzie ono funkcjonowało jako przedszkole publiczne.

🔸Opłaty pobierane będę na tych samych zasadach jak w przedszkolach gminnych.

🔹Dzieci będą miały zapewnione całodzienne wyżywienie dostarczane przez firmę cateringową.

🔸Kadra pedagogiczna nowej placówki będzie musiała posiadać odpowiednie kwalifikacje, realizowana będzie podstawa programowa wychowania przedszkolnego.

🔹Przed przedszkolem przewidziane jest powstanie ogrodu wyposażonego m.in. w piaskownicę, zjeżdżalnię, huśtawki, bujaki.

🔸Sale przedszkolne wyposażone będą w pełen pakiet pomocy dydaktycznych, certyfikowane gry i zabawki oraz leżakownie. Z sal dzieci będą miały bezpośredni dostęp do pomieszczeń sanitarno-higienicznych.

7 lutego (środa), o godz. 17:00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne. W spotkaniu uczestniczyć będą oprócz burmistrza i dyrekcji Przedszkola Samorządowego nr 1 w Strzelcach Krajeńskich, właściciele nowego przedszkola, którzy zaprezentują swoją ofertę. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań i mamy nadzieję, że rozwieje główne wątpliwości osób zainteresowanych tematem.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 przedstawiamy w załącznikach.

Red. Patryk Bagiński