wstążka żałobna
EnglishGermanItalianPolishUkrainian

Budowa mieszkań w ramach SIM

Status konsultacji:

Zakończone

Data rozpoczęcia konsultacji:

23 sierpnia 2021

Data zakończenia konsultacji:

30 września 2021

Ankieta dot. zainteresowania Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową

W ramach poprawy dostępności mieszkań Gmina Strzelce Krajeńskie we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości zamierza przystąpić do ich budowy z możliwością wykupienia na własność, po wpłaceniu partycypacji w kosztach budowy w wysokości minimum 15%. Lokalizacja to rejon ul. Adama Asnyka i ul. Zbigniewa Herberta. W ramach inicjatywy powstaną lokale kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”.

Mieszkanie na wynajem w systemie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej to oferta dla osób/rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodów pozwalający ubiegać się o lokal komunalny, nie mających możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

W zakresie realizowanej inwestycji istnieje również możliwość skorzystania z programu dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat, które Gmina może uzyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat trwania umowy, a jego wysokość uzależniona od wielkości lokalu mieszkalnego i ilości zamieszkujących w nim osób.

Przewidywana wysokość czynszu szacowana jest na poziomie nie mniejszym niż 12 zł/m2 + koszty wywozu odpadów oraz mediów (woda, ścieki, energia elektryczna i gaz) w zależności od indywidualnego zużycia. Rzeczywista stawka czynszu będzie znana dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od kosztów realizacji inwestycji.

Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie
od 23 sierpnia do 30 września 2021 roku.

Ankieta pomoże określić skalę zainteresowania ofertą SIM wśród mieszkańców. Państwa informacje, zapytania i opinie udzielone w ankiecie będą przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Wykorzystane będą przy opracowywaniu koncepcji realizacji inwestycji.

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna w wersji elektronicznej na stronach www.bip.strzelce.pl www.strzelce.pl oraz w pokoju nr 3 w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Krajeńskich – w dniach i godzinach urzędowania. Wszystkich, którzy są zainteresowani powyższą inicjatywą prosimy o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej w terminie do 30 września 2021 r.:

Po zebraniu ankiet zostanie zorganizowane spotkanie, na którym będą udzielane odpowiedzi na Państwa pytania.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu mogą podać swoje dane kontaktowe do Urzędu Miejskiego telefonicznie 95 76 36 336. Będziemy z Państwem w stałym kontakcie.

Pobierz ankietę do samodzielnego wydruku lub wypełnij wersję online.

Aby rozpocząć wypełnianie ankiety naciśnij przycisk “Dalej